XONIX HRM3 Krokomierz + Pulsometr - test zegarka

 

Planujesz rozpocząć treningi i szukasz motywacji do działania? Dobrym pomysłem może okazać się zakup krokomierza, a jeszcze lepszym - krokomierza z pulsometrem. Dlaczego? Poniżej znajdziesz kilka powodów.

Sam krokomierz jest świetnym narzędziem mobilizującym do ruchu. Pozwala nie tylko policzyć kroki (taką możliwość oferuje wiele aplikacji mobilnych), ale dzięki połączeniu z pulsometrem, pozwala w pełni świadomie zaplanować trening i kontrolować jego efekty.

Obecnie w ofercie mamy model zegarka łączący te dwie funkcjonalności, jest nim XONIX HRM3 X8MR71H (>> link << do sklepu).

 

Zegarek jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, od klasycznych czerni i granatu po bardziej awangardowe kolory, takie jak fiolet czy biel z niebieską tarczą. Jego cechą charakterystyczną jest nowoczesny design, który przekona do siebie nawet osoby nie przepadające za sportowym lookiem. Zgrabna koperta i miękki, miły w dotyku silikonowy pasek odporny na zmianę koloru, dopełniają całości. Dzięki temu HRM3 jest modelem uniwersalnym, który świetnie sprawdzi się zarówno jako zegarek męski, jak i damski.

Skoro już wiesz, że zegarek jest atrakcyjny z wyglądu, wróćmy do jego największej zalety, czyli krokomierza. W tym modelu jest on rozbudowany o kilka dodatkowych funkcji. Pierwszą i najważniejszą czynnością jest konieczność personalizacji, dzięki której po wprowadzeniu danych typu: płeć, waga, wiek i długość kroku (którą można zmierzyć samodzielnie, wystarczy przejść się swobodnie po pokoju i po kilku krokach zatrzymać; długość mierzymy centymetrem krawieckim od palców jednej stopy do pięty drugiej)  otrzymamy w pełni spersonalizowaną informację na temat pokonanej przez nas odległości i spalonych podczas treningu kalorii. Kolejną funkcją jest możliwość ustalenia liczby kroków lub odległości, którą chcemy pokonać. Ten wariant świetnie się sprawdza przy wyzwaniach typu 10 000 kroków dziennie. W takim przypadku zegarek może przez cały dzień mierzyć naszą aktywność i w momencie osiągnięcia wyniku, poinformować nas o tym za pomocą alarmu. HRM3 jest też wyposażony w pamięć, umożliwiającą zapisywanie wyników z poszczególnych dni, co pomaga w monitorowaniu rezultatów treningów i mobilizuje do dalszej aktywności.

Sam krokomierz został przez nas przetestowany w kilku podstawowych sytuacjach, z których efektami możesz zapoznać się poniżej.

Po pierwsze, został porównany z popularną aplikacją Endomondo. Na pierwszym zdjęciu widzimy wyzerowane oba urządzenia.

 

 

Na kolejnych fotografiach możemy zobaczyć porównanie podstawowych parametrów: czasu treningu, pokonanej odległości i spalonych kalorii. Jak widać na zdjęciach efekty treningu są przedstawione z zadziwiającą precyzją. Jednie licznik kalorii pokazuje nieco odmienne wartości, ale może to wynikać z wprowadzenia innych danych lub innego algorytmu w obu urządzeniach.

 

 

 

Należy tu zauważyć, że zegarek XONIX mierzy kroki dzięki wbudowanemu urządzeniu zwanemu akcelerometrem, a telefon używa sygnału GPS. Pokazana tutaj dokładność zegarka wskazuje na doskonałe skalibrowanie akcelerometru. Dzięki wysokiej jakości akcelerometrowi w zegarku nie trzeba było używać odbiornika sygnału GPS, który zwiększyłby rozmiar zegarka, spowodował duży wzrost ceny i konieczność ciągłego ładowania. Zegarek XONIX działa na jednej baterii wiele miesięcy, a efekt jest identyczny jak w urządzeniach wyposażonych w GPS.

Drugą testowaną przez nas sytuacją był trening na bieżni na siłowni. W tym przypadku zdjęcie również potwierdza niesamowitą precyzję urządzenia. Identyczny wynik świadczy o niesamowitych możliwościach tego zegarka. Tym bardziej, że nie każde urządzenie na siłowni daje nam możliwość mierzenia, więc w takiej sytuacji możemy spokojnie polegać na wskazaniach zegarka. Dzięki wyposażeniu w pulsometr, pozwoli on nam w pełni kontrolować trening, co zdecydowanie ułatwia np. łączenie treningu kardio z siłowym. W zegarku możemy ustawić tętno minimalne i maksymalne i używać tej funkcji do ustawienia pożądanej strefy tętna. W przypadku jej opuszczenia zegarek poinformuje nas alarmem.

( Powiązany artykuł: ćwiczenie z pulsometrem https://techtime.pl/pl/n/9 )

 

Ostatnią próbą, były różnego typu spacery, od krótkich do całodniowych. I tu również możemy jak najbardziej pochwalić prezentowany zegarek, który nawet w sytuacjach trudnych, takich jak np. nierówny marsz ma wbudowane funkcje, pozwalające mu liczyć przebyty dystans. Działa to w ten sposób, że krokomierz, na podstawie przebytej przez nas drogi, „uczy się” naszego chodu i nalicza kroki według tej wiedzy. Jeśli przystaniemy, to oczywiście zegarek przestaje liczyć i aby wrócić do dalszego naliczania, wystarczy wcisnąć górny prawy przycisk.

 

Zegarek wykonany jest z materiałów wysokiej jakości, odpornych na działanie warunków atmosferycznych: wody, słońca, deszczu, pyłu. Bez obaw można z nim uprawiać wszelkiego typu sporty i aktywności dnia codziennego.

 

Podsumowując, w cenie 129 zł, otrzymujesz zegarek:

- o ciekawym wyglądzie i bogatej kolorystyce;

- z niezawodnym i bardzo precyzyjnym krokomierzem;

- z precyzyjnym pulsometrem;

- stworzony z odpornych materiałów, dzięki czemu będziesz mógł lub mogła się nim cieszyć przez wiele lat.

 

Jeśli właśnie zaczynasz swoją przygodę ze sportem albo po prostu nie masz ochoty wydawać kilkuset złotych na specjalistyczny zegarek, XONIX HRM3 jest dla ciebie idealnym rozwiązaniem.

 

 

 

 

Zadzwoń lub zamów SMS-em - zapłacisz przy odbiorze

(pon.-pt. 8.00-16.00) 570 900 999

Pisząc SMS podaj kod produktu, imię i nazwisko oraz adres

do góry
Przejdź do porównywarki
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl